Informacje ZAZ Wąbrzeźno.

Zakład Aktywności Zawodowej w Wąbrzeźnie otrzymał status ZAZ w 2007 roku. Dzięki dofinansowaniu władz samorządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego udało się przeprowadzić remont pomieszczeń oraz dokonać ich rozbudowy w celu otwarcia działalności. Pierwszych klientów ZAZ Mango zaczął przyjmować w styczniu 2008 roku.

Działalność Mango:

Zakład założony został w dawnej siłowni, która opuszczona od wielu lat nie stanowiąc użytku niszczała i w coraz większym stopniu wywoływała negatywne odczucia mieszkańców Wąbrzeźna. Wszystkie pomieszczenia i sale oraz tory do kręgli dostosowane są również dla osób niepełnosprawnych.

Oferta:

Mango oferuje szeroki wachlarz usług skierowany do klienta indywidualnego, jak i grup zorganizowanych. Każdego dnia tygodnia, z wyjątkiem poniedziałków (organizowane są zajęcia grupowe – aerobic- fitness ,korzystać można z dwutorowej kręgielni, kortu do squash’a, stołów do bilarda, stołu do piłkarzyków, urządzenia do dart’u, sali do zajęć aerobic-fitness, siłowni pełniącej również funkcję sali rehabilitacyjnej z bogatym wyposażeniem (atlas, bieżnie, orbitreki, rowery treningowe, urządzenia easy-shape). Zakład zapewnia także cały szereg usług gastronomicznych (napoje, przekąski, słodycze). W Kręgielni „Mango” możliwa jest także organizacja imprez okolicznościowych takich jak urodziny, kinderbale, imprezy firmowe.

25 niepełnosprawnych pracowników pod okiem instruktorów zajmuje się obsługą klientów oraz sprzętem sportowym.

Organizatorzy zapewniają rozrywkę, zabawę i emocje każdemu, kto odwiedzi nasz ZAZ, zaczynając od najmłodszych dzieci po osoby starsze, jak mówią: „u nas nikt nie będzie się nudził”. Również warunki atmosferyczne nie stanowią przeszkód do wynajdywania atrakcji, bowiem w ofercie ZAZ znajduje czynne w okresie od wiosny do jesieni, wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, na którym możliwa jest gra w siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa ziemnego, w zimie zamieniane jest na lodowisko.

Klienci:

Świadomość społeczności lokalnej dotycząca zakładu ewoluuje, bowiem początkowo sądzono, że wyłacznie osoby, które otrzymały zaświadczenie od lekarza mogą korzystać z usług ZAZ-u.

W tej chwili, zarówno dzięki wciąż poszerzanej ofercie, a także stałej obecności w lokalnych mediach, jak i coraz większej liczbie zadowolonych klientów  korzystających z naszych usług, przedsięwzięcia ZAZ-u są rozumiane i coraz bardziej popularne.

Największą popularnością cieszy się jedyna w powiecie dwutorowa kręgielnia, kort do squash’a oraz zajęcia aerobic-fitness.

Działalność usługowa dostosowana jest do potrzeb klienta, dlatego też w piątki i soboty ZAZ Kręgielnia „Mango” czynna jest do godz .23.30. Klienci, którzy zdecydują się korzystać z usług w weekendy muszą najczęściej dokonać rezerwacji telefonicznej, gdyż ZAZ staje się wówczas bardzo popularnym miejscem. Miesięcznie zakład odwiedza ponad 500 osób.